SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Yunanistan’a Tepki!..

Yunanistan’a Tepki!..

9 Şubat 2018 / Cuma 18:27
Ege...

AKAR: GÜCÜMÜZ HER İKİSİNE DE YETER

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile kuvvet komutanları, kritik öneme sahip üç bölgede incelemelerde bulundu.

Kuvvet komutanlarıyla birlikte kritik bölgelerde denetim ve incelemelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ”Hem Afrin’de operasyon yapabilecek hem de aynı anda Ege’yi kontrol edebilecek güce sahibiz” açıklamasını yaptı.

EGE’DE DENETLEME

​Akar ile komutanlar, Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağından Suriye’nin kuzeyinde harekata katılan kara ve hava kuvvetleri unsurlarının faaliyetlerini denetlemelerinin ardından, Ege Bölgesi’ne geçti. HİK uçağından Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’ndeki hava sahası kontrol faaliyetleri ile bölgede görev yapan Deniz ve Hava Kuvvetleri unsurlarının çalışmalarını denetledi.

Ardından İzmir’e geçen Orgeneral Akar, Deniz Kuvvetleri Gözetleme Koordinasyon Merkezi’ndeki Modern Tespit, Teşhis ve Komuta Kontrol Sistemleri vasıtasıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin brifing aldı. Ege Ordu Komutanlığı’nda da inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bu sırada bir konuşma yapan Akar;

“GÜCÜMÜZ HER İKİSİNE DE YETER”

”Hem Afrin’de operasyon yapabilecek hem de aynı anda Ege’yi kontrol edebilecek güce sahibiz. Tüm denizlerimizde ülkemizin uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerinin korunması konusunda kararlıyız” mesajını verdi.

Hulusi Akar: ”Hem Afrin’de operasyon yapabilecek hem de aynı anda Ege’yi kontrol edebilecek güce sahibiz”

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, ,