SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İsrail ‘Akıl Almaz Tezgah’

İsrail ‘Akıl Almaz Tezgah’

2 Ocak 2018 / Salı 20:28
İran, ırak, proje, israil

İSRAİL İRAN’I FENA TEZGAHA DÜŞÜRDÜ

İsrail ta 1980’lerde yani Humeyni devrimi olduğu zaman İran-Irak stratejisini açıklamıştı. İsrail’in asıl hedefi Saddam yani Irak’tı ama Saddam’ı düşürülebilmek için önce zayıflatmak gerekiyordu. Ve İsrail İran’ı kullandı ve Saddam’ı İran’la vurdu.

Bakın nasıl oldu bu iş?

İsrail’in dünya Siyonist Dergisinde açıklanan planında ilk hedef İran değil Irak’tı. İşte İsrail’in Irak’ı hedef alan planı: ‘Bizim için Irak’ın feshi, Suriye’nin feshinden bile daha önemlidir. Irak Suriye’den daha güçlüdür. Kısa vadede İsrail’in en büyük tehdidi Irak’ın gücüdür’.

Ancak bu nasıl olacaktı, nasıl olacaktı da Irak yani Saddam düşürülecekti?

İsrail Tevrat’a baktı, geçmişte yaşanmış savaşlara baktı ve Yahudi Peygamber Yeşeya’nın Tevrat’a geçmiş şu öngörüsüne baktı. İşte o kehanet gibi öngörü: “GÜMÜŞE DEĞER VERMEYEN PERSLERİ BABİL’E KARŞI HAREKETE GEÇİRECEĞİM”

Tevrat’ta geçen bu ayette Pers-İRAN, Babil de IRAK’tı.

Ve tıpkısının aynısıyla bu binlerce yıllık öngörü savaş planlarına geçirildi ve İran Irak!la savaştırıldı. İşte İsrail planında bu savaşı öngören o kısım:  ‘Bir Irak-İran savaşı Irak’ı parçalayacak ve bize karşı geniş bir cephede çatışma organize etmesine imkan vermeden çökmesine sebep olacaktır’.

Ve İRAN BUNU GÖREMEDİ, ANLAYAMADI YA DA BİLEREK VE KASTEN YAPTI!..

1980-88 arası sekiz yıl süren savaş Irak’ı bitirdi, Saddam’ı bitirdi, çok borçlandı zaten bu borçlar yüzünden Saddam Kuveyt’e saldırdı, bu da ABD müdahalesini getirdi.

Yani?

Yani bu İran Saddam’a savaş açmakla İsrail’e hizmet etmiş oldu, durum bu.

YA SONRA?

İran tıpkı Suriye gibi Türkiye düşmanlığı üzerinden PKK terör örgütünü destekledi. Bu destekle ve de bizim siyasetçilerin desteğiyle PKK terör örgütü hem silahlı hem de siyasi güç oldu. PKK üzerinden Barzani de güç oldu

Ve gariptir bu da İsrail planıydı…

İsrail ta baştan beri Araplara karşı kendine müttefik olacak yönetim ve devletlerin peşindeydi.

Irak’ta bir Barzani İsrail için çok iyi bir müttefik olabilirdi. Ve bu Barzani’nin gücü PKK terör örgütünfen geçiyordu. Desteklediler…

İşte İsrail’in ta 1980’lerde açıkladığı savaş planı:

“IRAK PARÇALANMALI”

‘Üç büyük şehir etrafında üç (veya daha fazla) eyalet var olacaktır: Basra, Bağdat ve Musul ve güneydeki Şii bölgeler Sünni ve Kürt kuzeyden ayrılacaktır’.

Parçalama stratejisinin dayandığı nokta, Müslüman coğrafyadaki etnik ve dini temeldeki farklılıklardı, işte o tespit;

VE BU PARÇALANMA ETNİK VE MEZHEP TEMELİNDE OLMALI:

 ‘Araplar arasındaki her türlü çatışma kısa vadede bize yardımcı olur ve Suriye ve Lübnan’da olduğu gibi önemli bir hedef olan Irak’ın parçalanması için yolu kısaltır. Osmanlı döneminde Suriye’de olduğu gibi Irak’ta da etnik/dini bazda bölgelere bölünme mümkündür ’.

ABD’ye gelince, o zaten BOP projesiyle İsrail’i destekliyordu. İşte BOP:

“IRAK ÜÇE PARÇALANMALI”

 ‘Bölgede yapılacak adil bir düzenleme Irak’taki üç Sünni ağırlıklı bölgeyi budanmış bir devlet haline getirecektir ve bu bölgeler zaman içerisinde Akdeniz’e yönelmiş bir Büyük Lübnan’a kıyılarını kaybetmiş olan Suriye ile birleşmeye karar verebilir ki bu durumda Fenike yeniden doğmuş olur. Diyarbakır’dan Tebriz’e kadar uzanan bağımsız bir Kürdistan, Bulgaristan ve Japonya arasında en Batı yanlısı devlet olacaktır’.

ABD son sözünü şöyle söylüyor; ‘5,000 yıllık tarihten bir diğer kirli sır da şudur: Etnik temizlik işe yarar’ .

Tevrat ve İncil’de geçen ayetler üzerinden yapılan savaş planlarıyla Hristiyan ve Musevi dünyasında inanç desteği sağlayan ABD ve İsrail Ortadoğu’da savaş arenasına işte böyle indi.

Şimdi durumun vahameti biraz daha kendine o ışığa çıkarabiliyor…

Yani?

İran, Irak Suriye… Yani tesadüf diye bir şey yok…

Mesele Türkiye…

Türkiye şimdi ne yapacak, nerede saf tutacak?

Erdal Sarızeybek

Etiketler:, , ,

Haberin Videosu