SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Çaresiz miyiz ‘Asla’

Çaresiz miyiz ‘Asla’

31 Aralık 2017 / Pazar 18:15
Türkiye, gidişat

Her şey sorun olsa da, Türkiye asla çaresiz değildir. Türkiye küresel güçlerin akıntısına kapılıp gidecek kadar zayıf ve güçsüz bir ülke de değildir. Türkiye’nin insan ve ekonomik kaynakları vardır; genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir.

“ZENGİN KAYNAKLARIMIZ VAR”

Türkiye’nin zengin kaynakları vardır. Bölge coğrafyasının önemini ortaya koyan bir diğer husus ise insanlık uygarlığıyla birlikte dinlerin de bu coğrafyada doğmuş olmasıdır: Yahudilik, Musevilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık. Yani Türkiye’nin dinler tarihinden aldığı güçler de vardır. Öte yanda…

“COĞRAFYA GÜCÜMÜZ VAR”

Türkiye, eski kıta olarak adlandırılan Asya, Afrika ve Avrupa’nın tam ortasındadır. Her üç kıtanın geçiş yolları üzerinde bir köprüdür. Bu coğrafi durum Türkiye’ye stratejik güç kazandırmaktadır. Türkiye’nin üç denizde kıyısı vardır; Ege, Akdeniz ve Karadeniz’i kontrol etmektedir. İstanbul Boğazı başlı başına bir güçtür. Bu haliyle Türkiye, dünyada yönetilen değil aksine yöneten bir güce sahiptir. Ve Türk Tarihi…

“TARİH GÜCÜMÜZ VAR”

Adı sömürgeciler olarak bilinen İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya gibi Birinci Dünya Savaşı’nın süper güçlerine karşı girişilen savaştan bir tek Türk milleti galip çıkmıştır. İşte bu görkemli Türk tarihi Türkiye’ye ayrı bir güç kazandırmaktadır.

Türkiye’nin gelinen noktada iki seçeneği vardır: Ya Haçlı-Sion ittifakına teslim olmak ya da karşı çıkmak.

“TESLİM OLMAYACAĞIZ”

Teslimiyet bizim işimiz değildir. Teslimiyet olursa eğer, Türk’ün bu siyasetin güdümünde yaşama şansı hiç yoktur çünkü bu siyaset tarihten gelen Türk düşmanlığı üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla biz Türk Milletin tek çıkış yolu vardır, o da bu siyasete karşı durmaktır ve onu etkisizleştirmektir.

“KÜRT KARDEŞLERİMİZ HAÇLI’YA TESLİM EDİLEMEZ”

Günümüzde bu küresel siyasetin en güçlü dayanağı –ki bize göre en zayıf olanıdır- yüz yıldır süregelen Kürt Sorunu(?)’dur. Bu küresel siyasetin elinden bu Kürt kartı alınmalıdır. Bu mesele bir ‘ikinci sınıf vatandaşlık’ meselesi değildir. Bu mesele beş yüz yıldır izlenen Osmanlı siyasetinin bir sonucudur: Bu bir Kürt sorunu değil, yönetim sorunudur.

“SORUN BİZİM SORUNUMUZDUR, ÇÖZERİZ”

Eğer ki Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin kesinkes varlığını ve bekasını hedef almış olan bu küresel Sion-Haçlı siyasetini çökertmek istiyorsa, işte önce düşmanın elindeki bu en zayıf halkayı çözmelidir. Bunun da çözümü, istenirse eğer, zor değil aksine kolaydır; tarihimizde de bunun örnekleri vardır.

Örnek şudur: Mustafa Kemal Atatürk’ün izlemiş olduğu dış politika, ekonomi ve siyasetin güncelleştirilerek uygulanması halinde, Türkiye uzun zamandır aramakta olduğu çıkış yolunu kolayca bulabilecektir. Şimdi aynı yoldan daha güçlü bir şekilde yürümelidir Türkiye…

“KARAR ZAMANI”

Türk Milletinin kaderini yine Türk Milleti tayin edecektir, çıkış yolumuz vardır, yeter ki alıp başına taç ettiği siyasi kişilerin ne göründüğüne değil izlediği siyasetin ne olduğuna bakıp kararını verebilsin.

Atatürk’ün ışığında verilecek bu kararın ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımızın geleceğini aydınlatacağından da hiç şüpheniz olmasın.

Erdal Sarızeybek

Haberin Videosu