SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘Miroğlu’nun Çılgına Döndüğü O An’

‘Miroğlu’nun Çılgına Döndüğü O An’

27 Aralık 2017 / Çarşamba 16:52
Orhan miroğlu, erdal sarızeybek

SARIZEYBEK: DEP HEP HADEP DTP SİYASİ PARTİ DEĞİLDİR

Erdal Sarızeybek, Show Tv canlı yayınında Orhan Miroğlu’nu ağır eleştirdi. Sarızeybek, “kimse kendini kandırmasın, DTP siyasi parti değil, terör örgütüdür, terör örgütünün siyasi kanadıdır” dedi. PKK terörüne, AB ülkelerinin siyasi destek verdiğini kaydeden Sarızeybek, şunları söyledi:

‘HEPSİ BİLİYOR’
“PKK’nın para kasası İsviçre’de, kampları Irak’ta. ABD, PKK’lıları Irak’ta koruyor ve kolluyor. İsrail ajanları PKK’lılara eğitim veriyor. Tüm bunlara rağmen siyaset PKK ve DTP’yi görmezden geliyor. İmralı’daki hain, yattığı yerden PKK’yı yönetiyor. Terörle anlaşma olmaz. Bir yanda terör örgütü ortalıkta cirit atıyor, öte yandan aydınlarımız hapse atılıyor. Teröre çözüm bu mu? Kendi karakollarımızı bile koruyamaz hale düştük. Bu mu açılım? Bu mu çözüm?”

Topraklarının bir bölümünde güvenlik sağlanamayan bir ülkede demokrasi ve insan hakkının olmayacağını belirten Erdal Sarızeybek, şöyle konuştu:

`BÖLGEDE HALK PKK’DAN KORKUYOR’
“Güvenliği sağlayamadığımız için, Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın çocuklarını kaçırıp, terörist yapan ve orada yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı baskı ve zulümle korkutarak sindiren terör örgütüne karşı etkin rol oynayamayız. Halk o bölgelerde PKK’dan korkuyor. Korktuğu için de PKK ne derse onu yapmak zorunda kalıyor. Eğer bugün devlet Güneydoğu da güvenliği sağlayacak olursa iddia ediyorum; DEP, HADEP, DEHAP ve şimdi de DTP olan siyasi oluşumun ilk seçimlerde alacağı oy 1000’i geçmeyecektir.”

Erdal Sarızeybek