SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Devlet’e Mesaj ‘Anlamlı Vasiyet’

Devlet’e Mesaj ‘Anlamlı Vasiyet’

27 Aralık 2017 / Çarşamba 16:32
sarızeybek, şemdinli...

ERDAL SARIZEYBEK CANLI YAYINDA VASİYETİNİ AÇIKLADI
Bilindiği gibi; PKK’nın Şemdinli Konur Vadisi’nde bulunan Aktütün Karakolu’na geçtiğimiz hafta yaptığı saldırı sonrası çıkan çatışmada; 17 askerimiz şehit oldu, 23 terörist öldürüldü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Aktütün Karakolu’na 1992’de yapılan ilk saldırıda, Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idi. PKK’nın Şemdinli’de o süreçte ardı ardına yaptığı karakol saldırılarını yaşadı. Erdal Sarızeybek dinleyenleri sarsacak vasiyetini Show Tv canlı yayınında açıkladı.

İşte Türkiye’nin, “Aktütün Karakolu neden korunamıyor” sorusunu tartıştığı bugünlerde,  Erdal Sarızeybek’in isyanını ortaya koyduğu vasiyeti:

“BENİ KONUR VADİSİNE GÖMÜN”
“Ben söylüyorum vasiyetimi; ben öldüğüm zaman beni Konur Vadisi’ne gömeceksiniz. Gömeceksiniz ki devlet, o toprağın kendi toprağı olduğunu anlasın. Eğer halkını korumayacaksa bu devlet, hiç değilse emekli albayının mezarını korusun. Mezarını korumak için oraya gelsin ki oradaki halkı da korusun. Toprağımızı korusun. Düşününüz bir devletsiniz siz, diyorsunuz ki NATO’nun en büyük ordusuna, ikinci ordusuna sahibiz diyorsunuz, bir Aktütün köyünü koruyamıyorsunuz. O zaman siz devlet değilsiniz.”

Erdal Sarızeybek