SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Siyaset ‘Nereye böyle’

Siyaset ‘Nereye böyle’

27 Aralık 2017 / Çarşamba 16:58
AKP, çözüm, süreç

SARIZEYBEK: TEHLİKE YAKIN VE AĞIR

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, `Kürt açılımı’ konusunda değerlendirmelerde bulundu. 2003 yılından bu yana iktidar olan Recep Tayip Erdoğan’ın siyaseti ile federe Kürt devletinin meşrulaştırılmasına çalışıldığını öne süren Sarızeybek, “İmralı’daki hain, yattığı yerden PKK’yı yönetiyor. Terörle anlaşma olmaz. Bir yanda terör örgütü ortalıkta cirit atıyor, öte yandan aydınlarımız hapse atılıyor. Bu mu açılım? Bu mu çözüm?” dedi.

TERÖRÜN ARKASINDA SİYASET VAR
Erdal Sarızeybek, terörle mücadele konusundaki düşüncelerini anlatarak başladığı konuşmasında, yıllarca dağdaki teröristlerin bitirilmesi için uğraş verdiklerini ancak ne terörü ne de teröristleri bitirebildiklerini söyledi. Sarızeybek, “Eğer ki siyaset terörün arkasından elini ayağını çekmezse, bizim terörle mücadelemiz asla bitmez” dedi.

BU GİDİŞAT SEVR’E GİDİYOR, HAÇLI SEFERİNE GİDİYOR
`Kürt açılımı’ konusuna da değinen Sarızeybek, “2003 yılından bu yana iktidar olan Recep Tayip Erdoğan’ın siyaseti ile federe Kürt devletinin meşrulaştırılmasına çalışılıyor. Kürt açılımı ile bu yönde ilk adımı atanlar, bundan sonraki adımlarda demokratik açılım adıyla uygulanacak siyasetle Kürt devletinin fiilen kurulmasına göz yumanlar Türk milletine mi yoksa Sevr’in devamına mı hizmet ediyorlar?” diye konuştu.

Erdal Sarızeybek