SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / Adım Adım ‘Anadolu’

Adım Adım ‘Anadolu’

25 Aralık 2017 / Pazartesi 21:31
Sarızeybek, anadolu, konferans

Erdal Sarızeybek, kendi isteğiyle emekliye ayrıldıktan sonra adım adım Anadolu’yu gezerek halkımızın huzuruna çıktı ve ülkemizin gidişatı konusundan halkımızı bilgilendi. Yıl 201, işte Erzurum Konferasnı ve yazılanlar:

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, “Türkiye, 300 milyar dolarlık ulusal kaynağını terörle mücadele adına yok etti” dedi. Sarızeybek, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Anadolu’da Ateşle Oynamak” adlı konferans için geldiği Erzurum’da terörle mücadele, siyaset ve “Ergenekon” soruşturmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

BÖLÜCÜ TERÖR
Terör örgütü PKK’nın 1980 yılından beri ülkede terör eylemlerinde bulunduğunu ifade eden Sarızeybek, şunları kaydetti: “Biz can pahasına mücadele ettik. Hepimiz. Askeri, öğretmeni, polisi, doktoru, ebesi, hemşiresi. 30 yıllık süreç kolay değil. Hepimiz koşa koşa Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya gittik. Hepimiz görevlerimizi yapmak için gittik. ve bu terör belasından halkı kurtarmak için canı pahasına mücadele ettik. Bu mücadelede biz tam 8 bin 384 (asker) şehit verdik. 7 bin 500 vatandaşımızı, bugün kahraman olarak göstermeye çalıştıkları teröristler kurşuna dizdi. 3 bin 225 köyümüz terör tehdidi yüzünden boşaltılmak zorunda kaldı. 2 milyona yakın insan, evinden yurdundan göç etti. Türkiye, 300 milyar dolarlık ulusal kaynağını terörle mücadele adına yok etti.”

Asıl hedefin 1071’deki Malazgirt Savaşı’yla alınan Anadolu olduğunu ifade eden Sarızeybek, “1915’de donanmalarıyla geçemedikleri Anadolu’ya girerek Sevr’i kabul ettiremedikleri Türkler’i bu coğrafyadan çıkarmaya çalışıyorlar. Ermenistan’ı kuran batı, Yahudi Kürdistan’ını da kurarak Türkiye’nin Orta Asya ile olan bağını kesmek, bölgede İsraile payanda bir devlet oluşturmaya çalışıyorlar” dedi.

ERGENEKON SORUŞTURMASI
Konuşmasında “Ergenekon” soruşturmasına da değinen Sarızeybek, “Türkiye’de ‘Ergenekon Savcısı’ diye bir savcı var mı? Hukuk sisteminde yok. Buyurun Erzurum’da adliyeye gidin, savcıyı ziyaret edin. Kapısının üstünde cumhuriyet savcısı yazar. Peki kendilerine ‘Ergenekon’ savcısı denilen mesela Zekeriya Öz, kendisinin cumhuriyet savcısı olduğunu bilmiyor mu, biliyor. Açsa televizyonlara, ‘Ben cumhuriyet savcısıyım, Ergenekon Savcısı değilim’ dese, o televizyonlar bir daha yayın yapamaz. Ama demiyor” diye konuştu.

ERGENEKON TÜRK MİLLETİNİN YARATILIŞ DESTANI
“Ergenekon” ifadesinin Türk tarihinde önemli bir yerinin olduğunu anımsatan Sarızeybek, şöyle devam etti: “Ergenekon, Türk milletinin yaratılış destanıdır. Her milletin yaratılış destanı var. İsrail’in de var, Almanların da var. Bizim de yaratılış destanımızın adı Ergenekon’dur. Ama şimdi siz ne yaptınız? Bir sözde terör örgütüyle, terörle, şiddetle, bombayla, cinayet iddialarıyla Ergenekon’u yan yana getirdiniz. Sonuç ne oldu. Gençliğin ve çocuklarımızın hafızasından Türk tarihini sildiniz.”

MISIR, LİBYA OLAYLARI
Kuzey Afrika ülkelerinde yaşanan olayların İsrail’in 1982 yılında çizdiği plana göre işlediğini ileri süren Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Libyalılar’ı kurtarma adına yapılan operasyona ‘Haçlı seferi’ diyen, ‘Bizans’ın çocuklarıyız’ itirafında bulunanların, etrafı Arap ülkeleriyle çevrili İsrail’i koruyup güçlendirmek için hareket ettiklerini söyledi.

Kaynak: Dadaştv