SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / DEMİRÖREN JET GİBİ UÇUYOR…

DEMİRÖREN JET GİBİ UÇUYOR…

6 Temmuz 2018 / Cuma 02:49
'Milyon dolarlar'

Doğan Medya’yı satın alan Demirörenler, şimdi de Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in Gulfstream 450 tipi özel uçağını satın aldı. Uçağın bedelinin 12 milyon 250 bin dolar olduğu belirtildi.

Türkiye’deki mal varlıklarının bir bölümünü peş peşe satan işadamı Ferit Şahenk, uzun yıllardır kullandığı Gulfstream 450 tipi özel uçağını da satışa çıkardı.

‘12 MİLYON 250 BİN DOLAR’

Şahenk’in iş ve tatil seyahatlerinde kullandığı uçağının yeni sahibi ise geçtiğimiz aylarda Doğan Medya Grubu’nu satılan Demirören’ler oldu. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, Körfez Havacılık’ın işletmesi altında bulunan uçağın satış fiyatının yaklaşık 12 milyon 250 bin dolar civarında olduğu kaydedildi.

‘916 MİLYON DOLARA DEMİRÖREN’

Doğan Grubu sahibi olduğu Doğan Gazetecilik, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık, Doğan TV Holding, Doğan Haber Ajansı, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama, Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım, Doğan Media International GmbH ve Mozaik İletişim Hizmetleri’ndeki paylarının tamamını 916 milyon dolara Demirören Grubu’na devretmişti.

Akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Doğan Holding tarafından yayınlanan açıklamaya göre Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ile yapılan pazarlıklar neticesinde;

– Doğan Gazetecilik 132 milyon dolara,
– Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık 155 milyon dolara,
– Doğan TV Holding 599 milyon 674 bin dolara,
– Doğan Haber Ajansı 5 milyon dolara,
– Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri 7 milyon dolara,
– Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım A.Ş 12 milyon 751 bin dolara,
– Doğan Media International GmbH 4 milyon 42 bin dolara,
– Mozaik İletişim Hizmetleri 532 bin dolara el değiştirdi.

Kaynak: Ajanslar