SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İNCE’DEN İSMAİL KÜÇÜKKAYA AÇIKLAMASI…

İNCE’DEN İSMAİL KÜÇÜKKAYA AÇIKLAMASI…

25 Haziran 2018 / Pazartesi 19:39
'Açık ve net'

Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

İnce, ‘Bize ulaştırdıkları tutanaklarda YSK’nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum’ dedi.

İnce, gazeteci İsmail Küçükkaya’ya gönderdiği ‘Adam kazandı’ mesajı ile ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulundu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçim sonuçlarının ardından ilk konuşmasını yaptı. İnce kendisine gelen tutanaklar ile YSK’nın açıkladığı oranlar arasında sonuçları etkileyecek bir farklılık olmadığını belirterek, ‘Seçim sonuçlarını kabul ediyorum’ dedi.

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

İnce, mücadelesinin devam edeceğini söyleyerek, ’15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. 15 milyon insan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Buna inanıyorum ve bunun için uğraşacağım’ ifadelerini kullandı.

İnce, dün gece kendisinden açıklama beklenirken gazeteci İsmail Küçükkaya’ya WhatsApp üzerinden mesaj yazmasıyla ilgili olarak, ‘Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça bir mesaj attım, onun haber yapacağını tahmin etmedim.’ dedi. İnce, ‘Her şey netleşsin ondan sonra açıklama yapacaktım. Sonuçları bekliyordum ama demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmamız gerekiyormuş.’ sözleriyle Küçükkaya’ya sitem etti. İnce’nin açıklamaları:

“HATA BENİM, ÖZÜR DİLERİM”

“Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça bir mesaj attım, onun haber yapacağını tahmin etmedim. Emin olun onu haber yapacağını düşünmediğim için, çünkü takip ediyordum ben seçim sonuçlarını, her şey netleşsin ondan sonra açıklama yapacaktım. Sonuçları bekliyordum ama demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmamız gerekiyormuş. Hata benim, özür diliyorum.”


Kaynak: Ajanslar