SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İNCE ÖYLE BİR VURDU Kİ… ‘BAY BAY’

İNCE ÖYLE BİR VURDU Kİ… ‘BAY BAY’

10 Haziran 2018 / Pazar 22:50
'TAM İSABET'

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Silivri’de düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine sık sık ‘Bay Muharrem’ diye hitap etmesine esprili bir şekilde cevap veren İnce, “Erdoğan, ‘Bay Muharrem’ deyip duruyor. Bana bu kadar Bay Muharrem deme, millet sana ‘Bye Bye (bay bay) diyecek” ifadelerini kullandı. İşte İnce’nin konuşmasından satır başları:

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

“Türkiye’de güven duyulan adalet olacak, uzay madenciliği, kuantum diyoruz, endüstri 4.0 diyoruz, fabrika diyoruz, gençlere iş diyoruz, emekliye asgari ücret tutarında bayramlarda maaş diyoruz, öğretmene polise 3600 ek göstergeyi vereceğiz diyoruz, asgari 2200 TL olacak diyoruz, özgür gençler yetiştireceğiz diyoruz. Özgür gençler yetiştireceğiz. Üniversiteli gençlerimize 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira karşılıksız burs vereceğiz.”

“BAY BAY”

“Ben bunları saydıkça Erdoğan, ‘Bay Muharrem’ deyip duruyor. Bana bu kadar Bay Muharrem deme, millet sana ‘Bye Bye (bay bay) diyecek.’ Her mahalleye bir kıraathane açacakmış, çaylar, kekler beleşmiş. Yani diyor ki ben size iş bulamam, ancak bir kekle bir çay veririm. Gündüz çay içtin kek yedin, akşam evde ne yiyeceksin?”

“BEN HALK ÇOCUĞUYUM”

“İktidara geldiğinde fakir fukarayı temsil ediyordu. 2 milyar dolar saraya harcadın o yetmedi. İstanbul’da 5 tane de saray kullanıyorsun. O da yetmedi Marmaris’te 300 odalı saray yaptırıyorsun. Yazık, günah. Bu fakir fukaranın parasıyla kendine saray yaptırıyorsun. Silivri’de sözüm olsun tüm Türkiye’ye, o yazlık sarayı engelli kardeşlerime tahsis edeceğim. Artık değil, artık milletin evladı halk çocuğu benim, o saraylı. 1150 odalı odada, kilosu 4500 TL olan beyaz çaydan içiyor. Erdoğan beyaz Türk, ben Türkiye’nin zencisiyim. Ben size demokrasi, huzur, refah, özgürlük vaat ediyorum.”

“BORÇ ÜSTÜNE BORÇ”

“Türkiye’nin cari açığı 55 milyar dolar oldu. 250 milyar dolar ithalat yapıyor. Resmi enflasyon 12,64; mutfaktaki enflasyon yüzde 30. Türkiye çöküyor. Dünyada ekonomik kriz yaşayan ülkelerde eski liderlerin hiçbirisi ülkelerini düzlüğe çıkaramamıştır. Eğer bir ülke ekonomik olarak daralmışsa o ülkenin çıkışı hep yeni bir isimle olmuştur. Ne yapacağız? 1-Erdoğan 16 senede 180 defa kamu ihale kanununu değiştirdi, neden? Yandaşlarına kaynak aktarmak için. Benim dönemimde bu olmayacak.”

“Erdoğan, bu ülkenin çocuklarına hayal kurmayı bile unutturdu. Ben çocuklara güzel hayaller kurduracağım. Çocuklarınızı tarikat yurtlarına mahkum bırakmayacağım.”

Kaynak: sözcü