SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan konuştu!.. ‘UZAYA GİDİYORUZ EY MİLLET’

Erdoğan konuştu!.. ‘UZAYA GİDİYORUZ EY MİLLET’

10 Haziran 2018 / Pazar 20:33
'Allah Allah'

Kocaeli’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uzaya nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz” dedi. Erdoğan’ın bu sözleri Enerji Bakanı Albayrak’ın açıklamalarını akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde partililere hitap etti. Erdoğan, buradaki açıklamalarında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve muhalefete yüklenirken, “Biz şu anda uzaya bir an önce nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KAFA BASMIYOR”

“Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok” diyen Erdoğan, “Daha şurada geçenlerde bir gemi Boğaz’da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı Allah muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP’nin tarihi böyle” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“UZAYA BİR AN ÖNCE NASIL ULAŞIRIZ, BİZ ONUN ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ”

“Kocaeli şu dersi verin be, ama bambaşka verin. Şimdi ortaya çıkan başkaları var, hepsine verin. Bizim altın klozetle ne işimiz var? Bunlar sarı pirinçle altını karıştırıyor. Bunlarda cehalet diz boyu. Bu altın değil mesela pirinç, ama onlar bunu anlamaz. Niye? Cehalet..Tesla’nın sahibi Elon ziyaretimize geldi. Sana gelmedi Muharrem. Niye bize geldi, bu adamla iş yapılır diye geldi. Biz şu anda uzaya bir an önce nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz.”

ALBAYRAK’ AY’A DÖRT ŞERİTLİ YOL YAPIYORUZ DESEK SEÇMEN İNANIR’ DEMİŞTİ

Erdoğan’ın bu açıklamaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın sözlerini akıllara getirdi. Albayrak, “Cumhurbaşkanımız Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız” diyen partililer olduğunu söylemişti.

Albayrak, “Geçenlerde seçmen vatandaşlarımızla konuşurken, biri dedi ki, “Vala Ak Parti’ye o kadar güveniyoruz ki Sayın Bakanım. Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, , ,