SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / TEPKİ BÜYÜK… ‘AKP’DEN JET TORNİSTAN!..

TEPKİ BÜYÜK… ‘AKP’DEN JET TORNİSTAN!..

8 Haziran 2018 / Cuma 16:33
'Sözcü'ye Yasak'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı skandal bir yasağa imza attı. Bakanlık, dün itibariyle personelinin SÖZCÜ’nün internet adresine erişimine yasak getirdi. Büyük tepki çeken yasağa Bakan Jülide Sarıeroğlu müdahale etti ve öğleden sonra yasak kaldırıldı.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nca personele duyurulan yasak kararı büyük tepki çekti. Yasağa isyan eden Bakanlık personeli, “Muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarının konuşmalarını en iyi şekilde Sözcü web tv’den takip ediyorduk. Bunu engellediler” diyerek tepkilerini dile getirdi.

İŞTE O UTANÇ VEREN DUYURU

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nca “Sayfa engellendi” başlığıyla personele yapılan duyuruda, “sozcu.com.tr uygulaması engellenmiştir. Sayfa kategorisinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız buradan raporlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile görüşebilirsiniz” ifadeleri yer aldı. Büyük tepki çeken yasağa Bakan Jülide Sarıeroğlu müdahale etti ve öğleden sonra yasak kaldırıldı.

SORUN “OTOMATİK FİLTREDEN” SAVUNMASI

Bakanlık yetkilileri Sözcü’ye, “Siteler, otomatik filtreyle engellenebiliyor. Kumar, şiddet ve pornografi gibi öğeler sitelerde kullanılmışsa sistem bunu otomatik olarak engelliyor. Muhtemelen engellenen sitelerde de bu öğelerden biri kullanılmış olabilir” açıklamasını yaptılar.

Kaynak: sözcü