SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / YILDIRIM KONUŞTU… DOLAR TUŞ, VATANDAŞ ŞAŞKIN!..

YILDIRIM KONUŞTU… DOLAR TUŞ, VATANDAŞ ŞAŞKIN!..

28 Mart 2018 / Çarşamba 15:22
Ekonomi...

YILDIRIM: “DÜNYADA KRİZ VAR, TÜRKİYE’DE YAPRAK KIMILDAMIYOR”

Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Yıldırım “10 yıldır küresel kriz var, yaprak kımıldamıyor. Biz dünyanın en büyük 10 projesinden 6’sını yapıyoruz.” dedi.

Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“KOLAYLIK SAĞLAYACAĞIZ”

“Şirketlerimize, yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı sağlamak bir görevdir. Bürokrasiyi ne kadar basitleştirirsek ülke olarak, millet olarak bundan karlı çıkarız. Hazırlıkları devam eden 67 maddelik bir paket daha var, onu da yakın zamanda Meclis’e sunacağız.”

“UZMAN KURULUŞLARIN HEPSİ TUŞ OLDU”

“Çeşitli dedikodular var. Ülkemizin algısını kötüleştirmek için bir algı var. Millette bir kıskançlıktır gidiyor. Kur böyle, ekonomi, büyüme, faiz, enflasyon böyle olacak… Ülkemize karşı işbirliği içinde algı oluşturmaya devam ediyorlar. FETÖ’cüler PKK’cılar istediklerini elde edemeyince yurtdışındaki muhipleri vasıtasıyla ülkeyi karalamaya gayret ediyorlar. Oynanan oyunu görmemiz lazım.”

“DÜNYADA KRİZ VAR, TÜRKİYE’DE YAPRAK KIMILDAMIYOR”

“ 2017 için de aynı şeyi söylediler. Felaket senaryoları oluşturdular. Ama 2017 Türkiye’nin büyümede bir numara olduğu yıl oldu. Uzman kuruluşların hepsi tuş oldu. Ülkemizin potansiyeli ısrarla gözardı edilmeye çalışılıyor. 10 yıldır küresel kriz var, yaprak kımıldamıyor. Biz dünyanın en büyük 10 projesinden 6’sını yapıyoruz.”

Dolar ve Euro’da Son Durum!

Küresel piyasalarda ticaret savaşı endişeleri ve teknoloji hisselerine bağlı genel bir düşüşün gölgesinde, jeopolitik gelişmelere bağlı olarak dolar 4.0 lirayı, euro ise 4.69 lirayı aştı.

Kaynak: Yeniçağ