SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ABD’YE İNANILMAZ MESAJ!..

ABD’YE İNANILMAZ MESAJ!..

13 Şubat 2018 / Salı 15:20
Osmanlı tokadı...

ERDOĞAN: OSMANLI TOKADI YEMEMİŞ BUNLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizi vurursanız agresif karşılık veririz” diyen ABD’li Korgeneral Paul E. Funk’a “Ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açıktır” diyerek tepki gösterdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

“STRATEJİK ORTAK”

“Stratejik ortağımız, müttefikimiz kalkıp da PYD’ye parasal desteği, silah yardımları yetmiyormuş gibi para yardımı yapma kararı bizim de aldığımız ve alacağımız kararı etkileyecektir. Şunun iyi bilinmesi lazım. Türkiye bir çadır devleti değildir.”

‘OSMANLI TOKADI YEMEDİKLERİ AŞİKAR’

“Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açıktır. Türkiye’yi canlarının istediği gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını görecekler. Hemen yanı başlarında duranlardan başlayarak gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar. “

‘AMERİKAN HALKINA SESLENİYORUM’

“Ben şu anda buradan Amerika halkına sesleniyorum. Amerika’nın bütçesinden çıkan bu paralar Amerika’nın halkının cebinden çıkan paralardır. Bu konuda Amerika halkının duyarlılığını da gündeme getirmek istiyorum. Şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır. Madem ki takke düşmüştür, kel görünmüştür. Açıkça konuşmanın zamanı da gelmiştir.”

Erdoğan-Trump Görüşmesi

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:,