SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / CHP’DE A TAKIMI AÇIKLANDI…

CHP’DE A TAKIMI AÇIKLANDI…

12 Şubat 2018 / Pazartesi 17:34
Liste...

KILIÇDAROĞLU A TAKIMINI BELİRLEDİ

CHP’de 36. Olağan Kurultayından ardından yeni MYK üyeleri de belli oldu. Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Bülent Tezcan, Genel Sekreterliğe ise Akif Hamzaçebi getirildi.

-9 İSİM MYK’DA DEVAM, 3 İSMİN GÖREVİ DEĞİŞTİ-

Öztürk Yılmaz, Aykut Erdoğdu, Lale Karabıyık, Haluk Koç, Tekin Bingöl, Veli Ağbaba, Çetin Osman Budak, Bülent Tezcan, Seyit Torun olmak üzere 9 isim MYK’da kaldı, bu isimlerden bazılarının ise sorumluluk alanı değişti.

Bülent Tezcan, Parti Sözcülüğü görevinde kalırken, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. Bir önceki MYK’da bu görevde bulunan Tekin Bingöl ise İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Yeni MYK’da Bülent Tezcan’ın yürüttüğü hukuk işleri ise yeni üye Muharrem Erkek’e devredildi.

Mevcut genel başkan yardımcılarından Lale Karabıyık’ın da görev tanımı değişti. Bir önceki MYK’da Sosyal Politikalardan sorumlu olan Karabıyık, yeni MYK’da “Eğitim Politikaları”ndan sorumlu olacak. Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini ise yeni üyelerden Faik Öztrak yürütecek.

Haluk Koç (İdari ve Mali İşler), Öztürk Yılmaz (Dış İlişkiler), Aykut Erdoğdu (Ekonomi Politikaları), Veli Ağbaba (İşçi Sendikaları- Meslek Odaları ve Sivil toplum Kuruluşları), Çetin Osman Budak (İşveren Sendikaları ve Odalar) ve Seyit Torun (Yerel Yönetim Politikaları) mevcut görevlerine devam eden isimler.

Erdal Aksünger’in yürüttüğü Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığını ise yeni MYK’da Onursal Adıgüzel yürütecek.

-5 YENİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI-

Bir önceki MYK’da Yasemin Öney Cankurtaran’ın başında olduğu “Tanıtım ve Halka İlişkiler” Genel Başkan Yardımcılığı, yeni MYK’da ikiye ayrılarak, görev alanları genişletildi.

Buna göre, Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Gamze Akkuş İlgezdi, Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Tuncay Özkan getirildi.

Bir önceki MYK’da Zeynep Altıok’un yürüttüğü “İnsan ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı” da iki alana bölündü. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl oldu, Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Gülizar Biçer Karaca getirildi.

Lale Karabıyık’ın getirildiği “Eğitim Politikaları”da MYK’daki yeni görev alanları arasında bulunuyor.

-ÜNAL ÇEVİKÖZ KAMU DİPLOMASİSİ YÜRÜTECEK

Yeni oluşturulan genel başkan yardımcılıklarından Arge-Bilim Yönetim Ve Kültür Platformu için Fethi Açıkel görevlendirildi. Ünal Çeviköz’e de yeni MYK’da “Kamu Diplomasisi” görevi verildi.

Yeni MYK’nın Genel Sekreteri ise Akif Hamzaçebi oldu.

-KADINLAR ÜÇTE KALDI

Kılıçdaroğlu’nun yeni A takımında, Gülizar Biçer Karaca, Lale Karabıyık, Gamze Akkuş İlgezdi olmak üzere yalnızca üç isim kadınlardan oluştu.

Kaynak: ANKA

Etiketler:,